-
Dr. Schumacher GmbH
Dr. Schumacher DESCOSEPT SPECIAL alcohol-free
SKU: SKU: DSM 00-208-005
PZN: PZN: 10045713
Packaging unit: VE: 500 ml
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 reviewFrom £5.96 £11.92 / l£5.96£5.96£11.92 / l -
Dr. Schumacher
Dr. Schumacher Aseptoman Med
SKU: SKU: J2 00457OP0015
PZN: PZN: 16821124
Packaging unit: VE: 20 pieces
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 reviewFrom £6.92 £23.37 / l£6.92£6.92£23.37 / l -
Dr. Schumacher GmbH
Dr. Schumacher Cleanisept Wipes Maxi Flowpack disinfecting wipes
SKU: SKU: DSM 00-208-T100
PZN: PZN:
Packaging unit: VE:
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 review£10.71£10.71£10.71 -
Dr. Schumacher GmbH
Dr. Schumacher Cleanisept Wipes Disinfecting Wipes
SKU: SKU: DSM 00-208-D100-01
PZN: PZN: 15559262
Packaging unit: VE: 1 can (100 wipes)
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 reviewFrom £9.29£9.29£9.29 -
Dr. Schumacher
Dr. Schumacher Cleanisept Wipes/Maxi
SKU: SKU: J2 00208D10001
PZN: PZN: 15559262
Packaging unit: VE: 12 x 100 wipes
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 reviewFrom £66.51£66.51£66.51 -
Dr. Schumacher GmbH
Dr. Schumacher Aseptoman Forte
SKU: SKU: DSM 00-485OP-0015
PZN: PZN: 16821130
Packaging unit: VE: 1 bottle
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 reviewFrom £4.33 £28.87 / l£4.33£4.33£28.87 / l -
Dr. Schumacher GmbH
Dr. Schumacher Descosept Sensitive
SKU: SKU: DSM 00-323DS-0075-02
PZN: PZN: 18841409
Packaging unit: VE:
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 reviewFrom £9.58£9.58£9.58 -
Dr. Schumacher GmbH
Dr. Schumacher Ultrasol Oxy Wipes Surface Disinfection
SKU: SKU: DSM 00-270-T108
PZN: PZN: 18703073
PZN: PZN:
Packaging unit: VE: 1 pack
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 review£13.13£13.13£13.13 -
Dr. Schumacher GmbH
Dr. Schumacher Cleanisept Wipes Forte Maxi Disinfectant Wipes
SKU: SKU: DSM 00-235-T100
PZN: PZN: 14307305
PZN: PZN:
Packaging unit: VE:
in stock: Delivered in 1-3 working days
59 reviews£13.30£13.30£13.30 -
Dr. Schumacher GmbH
Descoderm
SKU: SKU: DSM 00-401-T100-01
PZN: PZN: 14374922
Packaging unit: VE: 12-pack
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 review£224.22 £44.84 / l£224.22£224.22£44.84 / l -
Dr. Schumacher GmbH
Descoderm
SKU: SKU: DSM 00-401-050-01
PZN: PZN: 19730847
Packaging unit: VE: 1 canister
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 review£62.90 £12.58 / l£62.90£62.90£12.58 / l -
Dr. Schumacher GmbH
Descoderm
SKU: SKU: DSM 00-401-010-03
PZN: PZN: 19730830
Packaging unit: VE: 1 bottle
Inbound: Available probably in 2-3 weeks
★★★★★ 0 review£13.75 £13.75 / l£13.75£13.75£13.75 / l -
Dr. Schumacher GmbH
Descoderm
SKU: SKU: DSM 00-401-005-02
PZN: PZN: 19730824
Packaging unit: VE: 1 bottle
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 review£7.10 £14.20 / l£7.10£7.10£14.20 / l -
Dr. Schumacher GmbH
Descoderm
SKU: SKU: DSM 00-401-0025
PZN: PZN: 04606343
Packaging unit: VE: 1 bottle
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 review£5.96 £23.84 / l£5.96£5.96£23.84 / l -
Dr. Schumacher GmbH
Dr. Schumacher Orange Solvent 500 ml
SKU: SKU: DSM 00-805-005
PZN: PZN: 00792320
Packaging unit: VE:
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 review£16.37 £32.74 / l£16.37£16.37£32.74 / l -
Dr. Schumacher GmbH
Dr. Schumacher Orange Solvent 250ml instrument cleaner
SKU: SKU: DSM 00-805-0025
PZN: PZN: 00792320
Packaging unit: VE:
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 review£16.37£16.37£16.37 -
Dr. Schumacher GmbH
Dr. Schumacher Descoderm 150 ml pocket bottle
SKU: SKU: DSM 00-401-0015-02
PZN: PZN: 19730818
Packaging unit: VE: 1 bottle
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 review£4.27 £28.47 / l£4.27£4.27£28.47 / l -
Dr. Schumacher
Dr. Schumacher Professional for you Wipes
SKU: SKU: DSM 01-457OP-T060
PZN: PZN: 19798377
Packaging unit: VE: 60 cloths
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 review£9.11£9.11£9.11 -
Dr. Schumacher GmbH
Dr. Schumacher ONE SYSTEM BASIC disposable non-woven wipe dispenser system
PZN: PZN:
Packaging unit: VE:
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 review£12.62£12.62£12.62 -
Dr. Schumacher GmbH
Dr. Schumacher Descosept Sensitive Disinfectant Wipes
SKU: SKU: DSM 00-323DS-T060
PZN: PZN: 17195976
Packaging unit: VE: 60 cloths
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 reviewFrom £7.74£7.74£7.74 -
Dr. Schumacher GmbH
Dr. Schumacher Descosept Pur Wipes RTU rapid disinfection wipes
SKU: SKU: DSM 00-323-RS120
PZN: PZN: 11486483
PZN: PZN:
Packaging unit: VE:
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 review£36.64£36.64£36.64 -
Dr. Schumacher GmbH
Dr. Schumacher Descosept Pur Descoflex bottle rapid surface disinfection
PZN: PZN: 01898718
Packaging unit: VE: 1 liter bottle
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 reviewFrom £10.62£10.62£10.62 -
Dr. Schumacher GmbH
Dr. Schumacher Ultrasol Oxy Wipes XL (120 wipes) - expiry date 02/2026
SKU: SKU: DSM 00-270-OSEB120
PZN: PZN: 18703096
PZN: PZN:
Packaging unit: VE:
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 review£22.70£22.70£22.70 -
Dr. Schumacher
Dr. Schumacher Desco Wipes DT non-woven wipes | 30 x 32 cm
SKU: SKU: J2 00915RD10006
PZN: PZN:
Packaging unit: VE: 6 x 100 wipes
in stock: Delivered in 1-3 working days
★★★★★ 0 review£75.21£75.21£75.21






















